Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Tavsiye!! Sicacik bir aile komedisi- what happens to my family

Tavsiye!! Sicacik bir aile komedisi- what happens to my family

Her yıl 1 kez olsun uzun bir dizi izlemeyi alışkanlık haline getirdim. Geçen yıl Empress Ki dizisine bir gazla başlayıp gayet memnun kalan unni bu yıl da kendine uzun soluklu bir dizi seçebildi nihayet.
    Diziye esas başlama sebebim Türkiye'de Baba Can'dır olarak uyarlanmış olmasıydı. Türk versiyonunu takip etmiyorum, arada bakıyorum biraz ama Kore versiyonunu merak ettim ve yorumlara baktım. Gördüğünüz gibi diziyi izliyor ve izlenimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
    İlk olarak sakın 53 bölüm gözünüzü korkutmasın.
    Çünkü karakter sayısı öyle çok ki, sanki herkes başrol ve herkesin ayrı bir hikayesi var. Bu yüzden senaryo sizi sıkmıyor ve gayet güzel ilerliyor.
    Ayrıca sıradan bir aile dizisi de değil. Oyuncu kadrosu muntazam olmuş. Sadece oyuncularına bakarak bile benden artı puan almıştı dizi.

OYUNCULAR

YOO DONG GEUN

Bakın burda kim varmış. Gu Family Book dizisinden tanıdığımız tontiş Lee Soo Shin dizide baba Cha Soon Bong rolünde. Adam karaktere öylesine oturmuş ki inanın diziye kendinizi kaptırmanızın bir sebebi de o olabilir. Kore dizilerinde görebileceğiniz en şirin, en yumuşak, en düşünceli vs baba adayı olarak gösteriyorum kendisini. Dizide küçük bir tofu dükkanı işleten, karısını kaybetmiş ve annesiz 3 çocuğu büyütmek için elinden geleni yapmış bir babayı canlandırıyor

PARK HYUNSIK

Daha önceden Heirs ve High Society dizilerinden izlemiş olmama rağmen oyunculuğunu pek beğenmiyordum açıkçası. Artık anladım ki sorun oyunculuğu değil oynadığı karakterlermiş. Zira Cha Dal Bong karakteri onun için mükemmel olmuş. Cha Dal Bong ailenin yüz karasıdır, girdiği her işten kovulur, hiç bir yerde dikiş tutturamaz. Bir gün yine iş görüşmesine giderken tuhaf bir kızla karşılaşır ve aynı gün bir hırsız tarafından soyulur. Dal Bong, karşılaştığı kız ile hırsızın birlikte olduğunu düşünür ve kızı bırakmaz. Daha sonra da olanlar olur ve bir şekilde bu kıza borçlanır.

NAM JI HYUN

İlk kez tanıdığım Nam Ji Hyun dizide köyden çocukluk aşkı Cha Dal Bong'u bulmaya ve onunla evlenmeye gelen Kang Seo Weol karakterinde. Tesadüf eseri Cha Dal Bong'u bulur ancak hayallerindekinin aksine Dal Bong ona evleneceği kişi olmadığını söyler. Biraz daha Seul'de kalmak isteyen Seo Weol Dal Bong'un başını bir beladan kurtarır ve karşılığında kalması için izin ister.

SEO KANG JOON

Daha önce Cunning Single Lady dizisinden tanıdığım Seo Kang Joon dizinin şımarık veledi Yoon Eun Ho karakterinde. Annesi ünlü biri ve onun sayesinde rahat bir yaşam sürüyor. Ama can sıkıntısından mıdır artık bilmem onun bunun hayatını karıştırmayı kendine hobi edinmiş. Cha Dal Bong ile çocukluk arkadaşı olan Yoon Eun Ho yıllar sonra eski dostuyla karşılaşır ve onun peşine tekrar takılır. Geçmişte yaşadıkları bir olay yüzünden de Dal Bong, Eun Ho'dan nefret etmektedir.

KIM HYUN JOO

Evet birçoğumuz onu Boys Over Flowers dizisinden tanıyoruz. Kim Hyun Joo dizide ailenin işkolik kızı Cha Kang Shim rolünde. Dizide en çok sinir olduğum karakterlerden biri de bu unniydi. Şirket başkanını düşündüğünün yarısı kadar kendi babasını düşünseydi adamcağız azıcık olsun mutlu olurdu. Varsa yoksa iş, başka bir şey umursadığı yoktu. Babasını ihmal edip şirket başkanının arkasında lüzumsuz yere gezinmesi beni deli etti.

KIM SANG KYUNG

Dizimizin başka bir eğlenceli karakteri de Moon Tae joo idi. Moon Tae Joo babasının şirketinde müdür pozisyonundadır ve baş sekreter Cha Kang Shim'den nefret etmektedir. Onu kovdurabilmek için elinden geleni yapar ama tüm huysuzluğuna rağman Sekreter Cha pes etmez.

YOON PARK

Ailenin akıl küpü çocuğu Cha Kang Jae karakterini Yoon Park canlandırıyor. Gerçekten berbat bir karakteri var. Soğuk, bencil, düşüncesiz, burnu havada falan ama ben yine de onun karakterini sevdim galiba. Birçok izleyiciden nefret yorumları almış olmasına rağmen ben karakteri çok iyi oynadığını düşünüyorum. Evet sevimsiz bir şeydi ama ne bileyim ben izlerken keyif aldım ya

SON DAM BI

Son olarak koca manyağı kızımız Kwon Hyo Jin karakterinde Son Dam Bi oynuyor. Kwon Hyo Jin bir hastane yöneticisinin kızıdır ve hastanenin parlak doktoru Cha Kang Jae ile evlenmek istemektedir.

REHBERİN YORUMU

Bu diziyi neden izlemelisiniz??
    İlk olarak dizinin senaristi benim favori dizi listemin 2 numarası Gu Family Book dizisini de yazmış olan Kang Eun Kyung. Kendisine bir kez daha böyle başarılı bir dizi yazdığından dolayı minnettarım.
    İkinci olarak ise Kore dizi tarihinin en sevimli ve en çok yakışan çiftlerinden biri ile daha tanışmanızı teklif ediyorum. Cha Dal Bong ve Kang Seo Weol ^-^
    Ayrıca dizi oyuncu kadrosu süper ötesi bir şey olmuş. Tüm oyuncular rollerini hakkıyla yerine getirmiş, gıcığı tam anlamıyla gıcık, sevimlisi dibine kadar sevimli oynamış
    Eklenmiş Resimler Eklenmiş Resimler
    www.korecanlar.com